Klima Servisi

Klima Servisi

19'uncu yüzyıla gelindiğinde ventilasyon ve merkezi ısıtma konularında teknoloji hızla gelişti. Kullanıma geçen Fanlar, buhar kazanları, radyatörler icad edildi. 1844'de John Gorrie (1803-1855) U.S Marine Hastanesi'nin (Florida) yöneticisi, yeni soğutma makinasını tanıttı. 1851'de 8080 patentini aldı. Bu dünyadaki ilk ticari soğutma ve havalandırma makinasıydı.

İklimlendirme yani klimanın gerçek babası ise Wills H. Carrier. Klima endüstrisinin bütün hesaplamalarında bir otorite haline gelen Carrier 1922'de ilk centrifugal refrigeration machine'i (santrifüjlü soğutma makinesi) icat etti. Klima, ilk büyük kullanım alanını 1920'li yılların başında tiyatrolarda buldu. Diğer önemli dönüm noktası 1930'da Du Pont şirketinden Thomas Midgley'in Freon soğutucuyu geliştirmesi oldu.

Hızla devam eden teknik gelişmeler sonucunda 1950'li yıllardan itibaren split tip klima cihazları kullanılmaya başlandı.

Günümüzde insanlar daha rahat ve verimli yaşayabilmek için klima cihazlarını tercih ediyorlar. Türkiye'de son yıllarda split klima kullanımı başta otel, hastane, okul ve işyeri olmak üzere evlerde de yaygınlaşmaya başladı.

Klima; havayı ısıtan, soğutan, temizleyen, çeviren (devrettiren) bir süreç ve sürekli olarak nem içeriğini kontrol eden bir mekanizmadır. Günümüz dünyasında ortam konforuna en çok etki eden cihazlardan birisi de klimadır. 14 yıllık tecrübesiyle klima servisi hizmeti veren firmamız uzman ve donanımlı kadrosu ile pazatesinden cumartesiye 08:30 - 19:30 saatleri arasında Klima Servisi, Klima Bakımı, Klima Montajı, Klima Tamiri, Klima Yer Değişimi hizmetleri  vermektedir. İstanbul Avrupa yakasında 11 semtde 127 bölgeye teknik ekibimiz ve mobil araçlarımızla sağladığımız Klima servis ağıyla Klima Servisi hizmetleri vermekteyiz. Yapmanız gereken tek şey çağrı merkezlerimizden bizlere ulaşıp servis talebinde bulunmak veya teknik destek almak olacaktır.

Klima Servisi Çağrı Merkezleri : 212 234 00 45 – 216 470 00 60 – 212 234 42 34

Klima Servisi Hizmeti

Klima servisi hizmeti deneyimli teknik servis elemanları ile belirli aşamalarda yapılmaktadır.

Klima servisi hizmet aşamaları ;

Klima Bakımı

Klima bakımı yapılmasında en zaruri nokta; klima kullanıcılarının yaşam alanlarında bakımsız klimanın bulunması sonucu, bakımsız klimadan dolayı oluşan çeşitli hastalıklara yakalanma olasılığıdır. Unutmayalım ki klima bakım periyodik olarak düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde hem sizin hem de klimanızın sağlığı korunur. Klima nızın uzun ömürlü ve performanslı çalışması için tüm klima kullanıcılarına uzman Klima Servisi olarak yılda iki kez periyodik klima bakımı yaptırmasını tavsiye ediyoruz. Klima bakımı : cihaz verimliliğini arttırır,cihazın ömrünün uzamasını sağlar,sağlığınıza zarar vermez, ortamdaki nemli havayı dışarı atmasına yardımcı olur, kötü kokulara maruz kalmamanızı sağlar. Klima bakımı yapılmayan cihazlar ise : Klima cihazının içerisindeki yedek parçaların yavaş yavaş tükenmesine neden olur ve ömrünü kısaltır. Bu nedenle Klima Servisimiz tarafından periyodik klima bakımı hizmeti alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey çağrı merkezlerimizden bizlere ulaşmak olacaktır.

Klima Servisi Onarım

İstanbul Avrupa yakasında 11 semtin 127 bölgesinde ikametgah eden tüm müşterilerimize hafta içi 08:30-19:30 saatleri arasında klima bakım onarım hizmetleri vermekteyiz. Klima Onarım hizmetlerimiz işinde eğitimli ve branşlı personellerdir.Amacımız siz değerli müşterilerimizin işlem sonrası memnun kalmasıdır.Değişen teknoloji ile firmamız kendini her geçen gün çok daha fazla geliştirmekte ve sizlere en iyi şekilde Klima Onarım hizmeti vermektedir.Klima Onarım hizmetleri almak için yapmanız gereken tek şey çağrı merkezlerimizden bizlere ulaşıp servis talebinde bulunmak veya teknik destek almak olacaktır.

Klima Servisi, Klima Montajı (Klima Takma)

Klima Montaj işlemleri montaj konusunda deneyimli personeller tarafından yapılmalıdır.Klima Montajı için öncelikle keşif işlemi yapılıp daha sonra montaj işlemine geçilmesi gerekmektedir.Doğru bir klima montajı için bunların yapılması şarttır. Yanlış yapılan bir Klima Montajında ciddi hasarlar yaşamanıza sebep olabilir. Klima servisi olarak doğru bir klima montajı için çağrı merkezlerimizden bizlere ulaşıp servis talebinde bulunabilir veya teknik destek alabilirsiniz.

Klima Servisi Klima De montajı (Klima Sökme)

Klima De montaj işlemi servisimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Orijinal yedek parça ve bir yıl hizmet garantisi ile sizlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. 7/24 çağrı merkezlerimiz sizlerin hizmetindedir. Klima De montaj işlemi için yapmanız gereken Güvenilir ve Uzman kadromuzdan destek almanız olacaktır. Yapmanız gereken tek şey çağrı merkezlerimizden bizlere ulaşıp klima servisi talebinde bulunmak veya teknik destek almaktır.

Klimalarınızı servise verirken çok dikkatli olmalısınız, kesinlikle amatör klima servisleriyle çalışmamalısınız. Klima bakımı yılda 3 defa yaptırmalıdır.

Klima Servisi Nasıl Seçmeliyim

Servis hizmeti alacağınız firmanın profilini araştırmalısınız. Müşteri karşısına nasıl çıktıklarına dikkat etmelisiniz. Klima servisi hizmeti eğitimi almış deneyimli teknik eleman olmasına dikkat etmelisiniz. Çalışma prensibi müşteri memnuniyeti olan teknik servislerle çalışmalısınız, sorun yapıldıktan sonra tekrar bir sorun çıkması halinde servisinizi kesinlikle değiştirmelisiniz.

Sizlere bir telefon kadar uzağız profesyonel klima servis hizmeti almak istiyorsanız…

0212 234 42 34 – 0212 248 02 48

Bizlere Danışabilirsiniz…

Klima servisi anlayışını farklı boyuta taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Siz sorun biz yardımcı olalım…

Evimdeki veya iş yerimdeki klima nasıl daha az elektrik tüketir diye düşünmeyin sorun biz yardımcı olalım…
Cihazı daha verimli nasıl kullanabilirsiniz sorun biz yardımcı olalım…